Open de BTT a les Cases Noves de Cal Marques
Coincidint amb la Festa Major de les Cases Noves de Cal Marques, el passat dissabte 1 de juliol va tenir lloc la primera prova de l’Open de B.T.T. Vegueria Penedès, organitzada pel Bici Club Alt Penedès i l'Ajuntament de Castellví de la Marca, i patrocinada pel Servei d'Esports de la Diputació de Barcelona. 57 van ser els corredors que van finalitzar la prova, repartits en 13 categories. La pedalada va constar d’un recorregut d’entre 1 i 2 kilòmetres, amb sortida i arribada a les Cases Noves de Cal Marques, on en funció de la categoria es van donar un determinat número de voltes al circuit.
A destacar l'actuació dels 3 corredors locals Josep Almirall Casals que va quedar 4t a la categoria principiants; Jordi Torner Sierra, 6è a la categoria aleví i Martí Pallàs Jané, 3r de la categoria cadet. Tots tres van obtenir un trofeu com a corredors locals independentment de si van pujar al podi o no.
Lluís Pons (organitzador), Jordi Torner (local), Martí Pallàs (local) i Josep Morató (regidor)
Els resultats, per categories, van ser els següents:
FORMIGUETES
1r classificat | Arnau Ravell Aznar |
2n classificat | Miguel Argany Cabrera |
3r classificat | Axel Lopez Fuentes |
PRE-BENJAMINS
1r classificat | Bernat Jordan Reinaldo |
2r classificat | Unai Boter Fernandez |
3r classificat | Ruben Fernandez Joaquim Torn Sola |
1a classificada | Anna Subirana Caballol |
BENJAMINS 1r classificat | Eloi Ramos Garcia |
2n classificat | Martí Jordan Reinaldo |
3r classificat | Sergio Garcia Tabero |
1a classificada | Julia Ravell Aznar |
PRINCIPIANTS1r classificat | Oriol Viozcaino Morán |
2n classificat | Alejandro Palomino Alvarez |
3r classificat | Adrian Garcia Tabero |
1a classificada | Noelia Vergara Sanchez |
2a classificada | Nuria Hernandez |
3a classificada | Ainhoa Medina González |
ALEVINS1r classificat | Pol Font Cabezas |
2n classificat | Joan Martell Sanchez |
3r classificat | Izan Vergara Sanchez |
1a classificada | Arianna Blanco Sole |
2a classificada | Zaira Boter Fernandez |
INFANTILS DORSAL 1r classificat | Pol Rodriguez Flores |
2n classificat | Mark Lopez Fuentes |
3r classificat | Alejandro Lujan Garcia |
CADETS DORSALS 1r classificat | Arnau Jordan Reinaldo |
2n classificat | Marc Aladesa Vargas |
3r classificat | Martí Pallàs Jané |
JUNIOR DORSAL SUB-23 DORSAL 1r classificat | Arnau Raventós Martínez |
1r classificat | Tino Pinilla Carretero |
2n classificat | Daniel Sabaté Rovira |
3r classificat | Agustí Pauné Font |
MASTER 40 DORSAL
1r classificat | Santi Domenech Raventos |
MASTER 50 DORSAL
1r classificat | Magi Gual Valverde |
2n classificat | Joan Roman Saumell |
FEMINES DORSAL
1a classificada | Roser Fuentes Castellvi |
2a classificada | Marta Punzano Donaire |
ELIT DORSAL1r classificat | Lluis Pons i Casals |
2n classificat | David Perez Giner |
Per últim, volem agrair la col·laboració de la Comissió de Festes i del veïnatge de les Cases Noves de Cal Marques i felicitar a tots els corredors.